W 15 minut posadziliśmy 500 drzew!

Tężnie lidzbarskie przeżyły wczoraj prawdziwe oblężenie za sprawą I Ekologicznego Pikniku Rodzinnego. Oprócz atrakcji dla dzieci zorganizowana była akcja sprzątania lasu i… sadzenia lasu.

Piknik rozpoczął się około godziny 12. Najpierw chętni mieszkańcy oraz delegacje lidzbarskich sekcji sportowych, Straży Ochrony Orzyrody i Uniwersytetu Trzeciego Wieku, na czele z Jackiem Wiśniowskim Burmistrzem Lidzbarka Warmińskiego, wyruszyły posprzątać Park Uzdrowiskowy Doliny Symsarny. Zebrano ponad 500 litrów odpadów, które posegregowane będą mogły być wykorzystane ponownie w procesie recyklingu. Około godziny 14 rozpoczęła się akcja sadzenia 500 dębów w pobliskim parku, przekazanych przez Nadleśnictwo Wichrowo. Zainteresowanie obecnych było tak duże, że sadzenie zajęło… 15 minut. W tym czasie obok tężni dzieci bawiły się z animatorami – Pszczółką Mają, Filipem oraz wróżką Cyfruszką i korzystały z bezpłatnych dmuchańców. Nie zabrakło ogniska z kiełbaskami i jarmarku rękodzieła.

Organizatorem Pikniku był Jacek Wiśniowski Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Stowarzyszenie Program Czysta Polska.