Zapraszamy do Pawilonu Zdrowia!

Grota solna

To pomieszczenie wyłożone bryłami soli, w którym panuje specyficzny mikroklimat, wpływający pozytywnie na zdrowie człowieka. Wyposażona jest w profesjonalne systemy grzewcze oraz wentylację, które wzmacniają uwalnianie się leczniczych pierwiastków i umożliwiają inhalację. Jest to miejsce o funkcjach leczniczych, wypoczynkowych i rekreacyjnych – znajdują się tu wygodne leżaki, a nastrojowa muzyka oraz światło tworzą przyjemną atmosferę.

Specyficzny mikroklimat, ujemna jonizacja, a także odpowiednia wilgoć powoduje, iż groty solne mają wiele pozytywnych właściwości i wpływają leczniczo na zdrowie. Powietrze w grotach solnych nasycone jest takimi pierwiastkami jak: jod, miedź, brom, magnez, wapń, potas, sód oraz selen oraz żelazo. Przebywanie w grocie solnej wspomaga pracę tarczycy i pomaga wyregulować niedoczynność tego narządu, oddziałuje również pozytywnie na serce, a także układ nerwowy.

Przebywanie w grocie solnej pozytywnie wpływa na skórę – wspomaga jej ukrwienie, łagodzi podrażnienia oraz spowalnia procesy starzenia się. Ponadto miedź, która uwalniana jest w jaskiniach solnych, ma właściwości przeciwgrzybiczne oraz wspomaga proces syntezy hemoglobiny. Groty solne polecane są szczególnie osobom, które walczą z trądzikiem, chorują na atopowe zapalenie skóry, egzemę, łuszczycę lub mają inne problemy dermatologiczne.

Wysokie stężenie jodu ma doskonały wpływ na układ oddechowy. Terapię w grotach solnych poleca się osobom, które cierpią na schorzenia związane z niewłaściwą pracą płuc oraz oskrzeli, takich jak nieżyt nosa, powracające zapaleniem oskrzeli lub płuc, czy katar sienny. 

Liczne pierwiastki uwalniane w grocie solnej, pozytywnie wpływają również na układ pokarmowy.

Pomieszczenie diagnostyczne

Wyposażone jest w profesjonalny sprzęt siłowo-rehabilitacyjny. W skład zestawu urządzeń siłowych wchodzą: orbitrek, rower stacjonarny, wioślarz, bieżnia, zestaw hantli oraz ławka uniwersalna.

Sprzęt rehabilitacyjny tworzy system urządzeń koncepcji DAVID, składający się z czterech komponentów – G110, G120, G130, G150. System służy do prowadzenia kontrolowanego procesu rehabilitacji w bezpiecznych i powtarzalnych warunkach. Urządzenia mobilizują odcinek lędźwiowy i piersiowy kręgosłupa wychodząc naprzeciw najbardziej rozpowszechnionym chorobom cywilizacyjnym zawiązanym z układem mięśniowoszkieletowym. System DAVID powiązany jest z platformą EVE (eValuated Exercise) zarządzającą całym procesem leczenia – pomaga w przydziale pacjentów do różnych grup, automatyzuje tworzenie programu leczenia, prowadzi pacjentów przez ćwiczenia indywidualne oraz gromadzi wszystkie dane potrzebne do raportów stanu zdrowia. Pomaga terapeutom podejmować lepsze decyzje terapeutyczne i motywuje pacjentów na drodze do odzyskania pełnej sprawności. Pełni też funkcję narzędzia do zarządzania raportując ilość i jakość działań podejmowanych przez instruktorów i pacjentów, a wszystko to online i w czasie rzeczywistym.

Pomieszczenie biurowe

Pomieszczenie zostało wyposażone w urządzenia diagnostyczne do analizy postawy ciała: pakiet Videografia 2D do badań postawy ciała i chodu oraz Spine 3D. Te najnowsze urządzenia, dzięki nieinwazyjnej i pozbawionej markerów metodzie skanowania wolnej od promieniowania, umożliwia akwizycję ludzkiej postawy ciała. Urządzenia określają szereg parametrów klinicznych i pełne informacje wraz z raportami – przydatne do diagnozowania deformacji kręgosłupa i problemów
z postawą.

Fotografia urządzenia diagnostycznego

Pomieszczenie tężni

W centralnej części pomieszczenia zlokalizowano małą tężnię. To drewniane, zamknięte pomieszczenie, w którym powietrze nasycone jest cennymi mikroelementami. To między innymi jod, potas, sód, żelazo, magnez czy brom. Solanka rozbija się o gałęzie, spływa po nich i naturalnie odparowuje. W rezultacie wytwarza dobroczynny aerozol. Mikroklimat w pobliżu tężni solankowej jest bardzo zbliżony do morskiego i wspomaga leczenie schorzeń układu oddechowego –  inhalacje oczyszczają drogi oddechowe, a solanka przyśpiesza odbudowę oraz regenerację błony śluzowej górnych dróg oddechowych.

Działanie lecznicze inhalacji korzystnie wpływa na układ nerwowy oraz układ gruczołów dokrewnych. Zaleca się je w chorobach tarczycy, schorzeniach alergicznych skóry i w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi.

Oddychanie powietrzem z solankowym aerozolem ma działanie nie tylko lecznicze, ale i profilaktyczne. Minerały i mikroelementy obecne w solankowej wodzie uzupełnią ich niedobory w organizmie człowieka. To wzmacnia system immunologiczny, poprawia samopoczucie i pozytywnie wpływa na zdrowie oraz kondycję.

W pomieszczeniu małej tężni znajduje się ściana chłodząca, po której ścieka woda. Dźwięki działają uspokajająco. Tu znajduje się także ujęcie z pitną wodą do ogólnego użytku.

Pomieszczenie małej tężni, tzw. rotunda